Hjertet dunket som om jeg hadde løpt maraton, og posene under øynene bevitnet at jeg ikke hadde sovet på et par døgn. Første dag i praksis så jeg på med skrekkblandet fryd.
Jeg satset høyt, og har fått æren av å tilbringe praksisperioden min hos Colt Kommunikasjon. Etter å ha hilst på alle buzzerne, kjent på den behagelige stemningen og lukten av Helenas duftlys, innså jeg at jeg hadde gruet meg uten grunn. I 9 uker skal jeg være en del av Colt, og få lære mer om PR, kommunikasjon og sosiale medier.
En liten presentasjon: Jeg heter Anne Mette Stikbakke, og er oppvokst på Bøverbru på Toten. At Helena ikke lenger er eneste jente, og at det nå er et overtall av totninger hos Colt, vil jeg si styrker byrået betraktelig
Jeg studerer medier og kommunikasjon ved Høgskolen i Oslo. Dette er det siste semesteret av bachelorgraden, og Colt har gitt meg mulighet til å slå to fluer i ett smekk. Jeg skal skrive bacheloroppgaven mens jeg i praksis, og får dermed hjelp av de beste innen temaet jeg har valgt å skrive om.
Temaet er blogging, og det jeg vil undersøke er hvordan norske bloggere ønsker å forholde seg til kommersielle aktører. Dette er et høyaktuelt for tiden, flere og flere bloggere omtaler produkter mot betaling.
Norsk lov sier at det skal oppgis at man har mottatt penger eller produkter for omtalen. Dette er det ikke mange bloggere som er klar over, og jeg vet Forbrukerombudet er i ferd med å se på hvordan de skal takle det. Derfor tror jeg en undersøkelse på området er på sin plass nå.
Jeg vil benytte sjansen og også be dere lesere om hjelp. Hvis dere har synspunkter eller ideer til andre spørsmål å ta opp i denne sammenhengen, er jeg veldig takknemlig om dere legger igjen en kommentar!
Jeg gleder meg til det videre oppholdet i Colt Kommunikasjon. I fare for at dette blir oppfattet som smisk, vil jeg allikevel si det samme nå som jeg sa til samboeren min etter den første uka; ”Colt må være det perfekte stedet å ha praksis”.
Følg meg gjerne på Twitter; @stikbakke





En kommentar
Hei Anne Mette!
Jeg og min klassekamerat skrev bachelor oppgave for et år siden om Blogging som markedsføringskanal. Der intervjuet vi et knippe norske bloggere. Oppgaven vår ligger på biblioteket på BI og du kan gå å låne den der om du ønsker:)
Om ikke alt vi har skrevet kommer til nytte har vi en ganske bra litteraturliste der du kan finne spennende bøker om emnet!
Bare mail meg om det er noe du lurer på!
-Mari
Et tilbaketråkk
[...] This post was mentioned on Twitter by Colt Kommunikasjon, Ole Emil Johnsen, Anne Mette Stikbakke, Anne Mette Stikbakke, Anne Mette Stikbakke and others. Anne Mette Stikbakke said: Har skrevet mitt første blogginnlegg for @Colt: http://bit.ly/dsmCfF [...]